Najlepsze z najlepszych – seria Twin 1731 od firmy Zwilling

Najlepsze z najlepszych – seria Twin 1731 od firmy Zwilling

Nóż jaki jest, każdy widzi – chciałoby się rzec. To narzędzie towarzyszy człowiekowi od wieków, usprawniając proces gotowania i będąc nieodzowną częścią każdej kuchni. Wydawałoby się, że w samym nożu nie ma zbyt wielkiej filozofii. Ot trzonek zakończony ostrzem i tyle. Nic bardziej mylnego. Nóż nożowi nierówny, a na rynku znajdziemy zarówno takie, gwarantujące nam długoletnie użytkowanie oraz ogromną niezawodność, jak i buble, które bardzo szybko się tępią, zaś korzystanie z nich stanowi prawdziwą zmorę każdego kucharza. Skupmy się jednak na jednym z przedstawicieli tej pierwszej grupy.

 Najlepsze z najlepszych – seria Twin 1731 od firmy Zwilling

Zapewne wielu z was kojarzy firmę Zwilling. Jej produkty niejednokrotnie spotkać można w popularnych hipermarketach gdzieś pomiędzy bułkami a słodkimi napojami. Stąd można odnieść mylne wrażenie, że Zwilling to marka sygnująca głównie noże tanie i budżetowe. A to błąd! Niemcy mają w swojej ofercie także serie ekskluzywnych, ręcznie kutych noży, których ceny podchodzą nawet pod 2 tysiące złotych.

W 2011 roku firma przy okazji swoich 280 urodzin wypuściła na rynek serię noży Twin 1731 i to właśnie na nią warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza, że za ich projekt odpowiada sam Matteo Thun. Najważniejszą ich cechą jest ogromna ostrość – od teraz żaden produkt nie sprawi nam w już kuchni problemów. Jej osiągnięcie było możliwe m.in. dzięki zastosowaniu Cronidur® 30, czyli specjalnej stali szlachetnej, stosowanej między innymi w lotnictwie. Dzięki specjalnym procesom, w których udział bierze chociażby azot, stal ta charakteryzuje się ogromną odpornością na czynniki korozyjne.

Całość dopełnia wykonana z hebanu Makassar rączka. Noże Zwilling Twin 1731 to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie niezawodność połączoną z ogromną estetyką. I są w stanie zainwestować w swoje noże nieco więcej. No ale czego nie robi się z miłości do gastronomii, prawda?