ZWILLING J.A. HENCKELS – Ponad 290 lat historii sukcesu

ZWILLING J.A. HENCKELS – Ponad 290 lat historii sukcesu

Powrót do przeszłości. W 1731 r. Peter Henckels zarejestrował słynną już na całym świecie nazwę ZWILLING jako znak towarowy w rejestrze producentów noży w Solingen. 40 lat później na świat przychodzi Johann Abraham Henckels, który nadaje firmie nazwę, obowiązującą do dziś. Tak zaczyna się niezwykła historia sukcesu w Solingen, której rozdziały były i nadal są pisane na całym świecie.

Peter Henckels

HISTORIA ZWILLING

Wyobraź sobie, że patrzysz wstecz na prawie 290-letnią historię swojej marki. Historią, którą chcesz podzielić się ze wszystkimi. Jednocześnie jednak skupiasz się na tym, aby firma była nowoczesna i zorientowana na przyszłość. Aby wszystko kręciło się wokół przyszłych trendów i technologii kulinarnych. Taką właśnie firmą jest ZWILLING.

Zacznijmy od początku.

1731

13 czerwca, Peter Henckels rejestruje markę, która w aktualnych czasach jest jedną z najstarszych marek na świecie.

1818

Zwilling otwiera swój pierwszy firmowy sklep w Berlinie.

1851

Zwilling otrzymuje nagrodę za innowacyjność i jakość na targach branżowych w Londynie.

1855

Zwilling otrzymuje główna nagrodę na targach branżowych w Paryżu.

1883

Otwarcie pierwszego sklepu firmowego w Nowym Jorku.

1893

Zdobycie głównej nagrody na targach w Chicago.

1909

Otwarcie pierwszego biura w Stanach Zjednoczonych.

1938

Zwilling wprowadza do sprzedaży i opatentowuje linię nożyczek „Küchenhilfe”, które produkowane są do dziś i stanowią jeden z najczęściej kopiowanych wzorów użytkowych na świecie w swojej kategorii.

1939

Zwilling wymyśla i opatentowuje metodę hartowania ostrzy w lodzie. Metoda ta powoduje, że ostrza są niezmiernie ostre, zachowują swoje właściwości przed długi czas i są odporne na ogniska korozji.

1970

Wilh. Werhahn KG zostaje jedynym udziałowcem Firmy.

1976

Dalszy rozwój linii ****FOUR STAR, która zostaje najlepiej sprzedającą się linią noży w ofercie Zwilling.

1995

Otwarcie Join Venture w Chinach.

2005

Otwarcie pierwszego tzw. Concept Store w Paryżu.

2008

Przejęcie czołowego francuskiego producenta naczyń żeliwnych – firmy STAUB.

2008

Przejęcie belgijskiego producenta naczyń kuchennych DEMEYERE, będącego wyznacznikiem najwyższych standardów jakościowych i technologicznych w kategorii naczyń stalowych.

2011

ZWILLING CARE uruchamia innowacyjny pilotażowy projekt w Indiach, przeznaczony dla niepełnosprawnych ludzi umożliwiając im nowy start w życie.

2015

Przejęcie firmy BALLARINI Paolo & Figli Spa – czołowego włoskiego producenta patelni i powłok nieprzywierających.

2018

Otwarcie pierwszego flagowego sklepu ZWILLING Culinary World w centrum handlowym Taikoo Hui w Szanghaju.

2020

ZWILLING otwiera się na nowe obszary działalności: urządzenia kuchenne z serii ZWILLING ENFINIGY i produkty do pakowania próżniowego ZWILLING FRESH & SAVE.

2021

Przejęcie większości udziałów wiodącego niemieckiego dystrybutora grilli Santos-Grills GmbH oraz Flammkraft, luksusowej marki grilli gazowych - Made in Germany.

Zwilling-fakty

ZWILLING-FAKTY

CENTRALA

ul. Grünewalder 14-22, 42657 Solingen

FORMA PRAWNA PRZEDSIĘBIORSTWA

Aktiengesellschaft – AG (spółka akcyjna), od 1970 roku jedynym udziałowcem jest Grupa Werhahn.

PREZES RADY NADZORCZEJ

Paolo Dell‘Antonio

RADA NADZORCZA

Dr. Erich Schiffers (CEO), Dr. Alexander Gulden, Helmar Hipp, Klaus Kuhl, Sebastian Labud

GRUPY PRODUKTÓW

Noże i nożyczki, naczynia kuchenne, systemy próżniowe, przybory kuchenne, sztućce, szklanki, akcesoria kuchenne oraz (od 2021 r.) grille.

NASZE MARKI

ZWILLING, Staub, Ballarini, Miyabi, Demeyere, Henckels, SANTOS Grills, Flammkraft.

OBECNOŚĆ NA RYNKACH MIĘDZYNARODOWYCH

W ponad 100 krajach na całym świecie, marka obecna na wszystkich głównych rynkach.

NAJWAŻNIEJSZE SPÓŁKI DYSTRYBUCYJNE ZWILLING

Niemcy (w tym produkcja noży), Austria, Szwajcaria, Dania (w tym dystrybucja w Skandynawii), Holandia, Belgia (w tym produkcja naczyń kuchennych), Hiszpania, Portugalia, Francja (w tym produkcja naczyń kuchennych), Włochy (w tym produkcja naczyń kuchennych), Wielka Brytania, Irlandia, Rosja, Turcja.
USA, Kanada, Japonia (w tym produkcja noży), Chiny (w tym produkcja noży, naczyń kuchennych), Indie (produkcja noży), Tajwan.

DOCHODY NA 2021 ROK

0,9 mld EUR (85% poza Niemcami)

POCZĄTKI

Made in Solingen

MADE IN SOLINGEN

Kto by pomyślał, że mała firma, która rozpoczęła produkcję wysokiej jakości noży i akcesoriów kuchennych, pewnego dnia zainspiruje cały świat? Od Solingen, przez Berlin, po Nowy Jork - niemal każdy ważny region kulinarny. Firma ZWILLING błyskawicznie się rozwinęła stając się prawdziwym specjalistą od międzynarodowej kultury gastronomicznej, jaką znamy dziś.

Precyzja i pasja

PRECYZJA I PASJA

W produkcji naszych wyrobów stosujemy najwyższe standardy doskonałości. Podczas projektowania wykorzystujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości połączone z najnowocześniejszymi technologiami, aby tworzyć szczególnie trwałe produkty. W trakcie całego procesu produkcyjnego stale monitorowana jest jakość każdego pojedynczego elementu. Jednak bez wykwalifikowanych rąk, które podzielają naszą pasję do perfekcji, nie bylibyśmy w stanie sprostać naszym wymaganiom.

Nasz Świat...

NASZ ŚWIAT...

Kulinarny świat Grupy ZWILLING to nie tylko wspaniałe akcesoria kuchenne, ale i najdoskonalsze marki znane całemu światu: ZWILLING z Niemiec, STAUB z Francji, MIYABI z Japonii, BALLARINI z Włoch czy też DEMEYERE z Belgii. Każda z nich odzwierciedla inne mocne strony, ale podobne wartości: tradycje, pasja i zamiłowanie do najwyższej jakości.

...jest Twoim Światem

...JEST TWOIM ŚWIATEM

Bez względu na to, gdzie akurat będziesz, w pewnym momencie najdzie Cię ochota na coś pysznego. I choć nie wiemy czym, gdzie i z kim uraczysz swoje kubki smakowe, pewne jest jedno: zawsze przybędziemy z pomocą i inspiracją.

U Twojego boku od 290 lat

U TWEGO BOKU OD 290 LAT

Już od 290 lat łączymy miłośników kuchni i potęgujemy ich radość. Dzięki najwyższej jakości produktom, innowacjom i inspiracjom kulinarnym dajemy podwaliny pod najprawdziwszą pasję, jaką tylko może dać gotowanie. Dzięki długiej, niezmiennej tradycji i stale rosnącemu asortymentowi dysponujemy wiedzą pozwalającą wciąż i wciąż na nowo inspirować Ciebie i Twoje dania. Nawet po tak długim czasie.

To nie tylko produkt

TO NIE TYLKO PRODUKT

Pewnie uważasz teraz, że myślimy, iż każdy nóż jest drobnym elementem układanki nazywanej naszą historią i przykładem wybitnego rzemiosła - masz rację. Ale nie chodzi tylko o to.

SMAKUJ, UCZ SIĘ, ODKRYWAJ...

Nasze sklepy to nie tylko miejsca, w których dostaniesz nasze produkty – to wrota do zupełnie nowego, być może nieznanego Ci świata - świata Kulinariów przez wielkie „K”. Idealnym przykładem takiego „portalu” jest nowy światowy sklep flagowy Taikoo Hui w Szanghaju, łączący w sobie wyjątkowe doświadczenie zakupowe z miejscem pełnym tajemnic do odkrywania. To nie tylko kolejny sklep. To restauracje, szkoła gotowania i regionalny targ przepełniony rozmaitościami.

Dumna część Grupy Werhahn

DUMNA CZĘŚĆ GRUPY WERHAHN

Firma ZWILLING jest częścią grupy Werhahn od 1970 roku. Podobnie jak ZWILLING, Werhahn jest firmą z długą tradycją rodzinną, podzielającą nasze wartości i innowacyjny, nowatorski wręcz sposób myślenia. Wspólnie rozwijamy się bardziej i bardziej, bo to właśnie firma Werhahn rozpaliła nasz „innowacyjny napęd”. Oczywiście w przenośni.