Najczęściej zadawane pytania

1. Jaki rodzaj akcesoriów należy stosować, używając garnki i patelnie Firmy Ballarini?

Można używać silikonowych, plastikowych lub drewnianych akcesoriów, a także w wyjątkowych przypadkach metalowych. Powłoka pokrywająca patelnie i garnki Ballarini jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne jednakże nie zalecamy używania narzędzi metalowych. Należy kierować się rozsądkiem. Przewrócenie na druga stronę widelcem tradycyjnego schabowego nie uszkodzi powłoki ale już krojenie go na patelni z pewnością tak.

2. Czy można używać garnków i patelni w piekarniku?

Używanie garnków i patelni w piekarniku jest możliwe w poszczególnych liniach – nie we wszystkich. Zależy od tego w jakie uchwyty naczynia są wyposażone i z jakiego materiału są one wykonane. Pełna specyfikacja znajduje się w opisie każdego produktu na stronie internetowej wraz z informacja czy dane naczynie można stosować w piekarnikach czy nie. A jeśli tak to do jakiej temperatury.

3. Jak należy myć I konserwować patelnie Ballarini z powłokami nieprzywierającymi?

Wszystkie patelnie produkcji Ballarini wyposażone są w powłoki o właściwościach nieprzywierających – czyli non-stick. Patelnie i garnki przystosowane są do mycia w zmywarce ale tylko na specjalnych programach zmniejszających temperaturę wody o 50 %. Trzeba mieć świadomość że zmywarki działają destrukcyjnie na właściwości powłok. Tak jak w zmywarkach nie myje się dobrych noży tak też nie powinno dobrych patelni i garnków. W przypadku mycia ręcznego zaleca się nie zalewania produktów zimną wodą bezpośrednio po zdjęciu patelni/garnka z ognia.

4. Jak myć prawidłowo patelnie i garnki?

Po pełnym wystudzeniu naczynia wystarczy zalać ciepłą wodą bez dodatku detergentów, odczekać 5 minut, następnie zlać wodę I wytrzeć powierzchnię ręcznikiem papierowym. Dzięki takiemu myciu pozostawiamy na powierzchni cienka warstwę tłuszczu który dodatkowo ja konserwuje. Raz na 10 myć można wyczyścić patelnię używając miękkiej gąbki i detergentu.

5. Jaki jest okres gwarancji na garnki i patelnie Ballarini?

Okres gwarancji wynosi od 2 aż do 10 lat w zależności od linii. Szczegóły podane w opisie konkretnego produktu.

6. Czego nie obejmuje gwarancja?

Gwarancja nie obejmuje:

  • uszkodzeń powłoki na skutek przegrzania naczynia,
  • skutków upadku lub silnego uderzenia,
  • uszkodzeń powstałych w wyniku użycia ostrych narzędzi,
  • uszkodzeń powierzchni powstałych na skutek używania ostrych gąbek,
  • odbarwień i innych zmian powstałych na skutek przegrzania,
  • stopienia tworzywa – uchwyty,
  • otarcia powłoki na zewnątrz, wewnątrz lub na krawędzi naczynia na skutek kontaktu z innymi – np. z pokrywkami,
  • wszelkich zarysowań wynikających ze złego przechowywania naczyń.

7. Czy produkty Ballarini zawierają szkodliwe związki i pierwiastki?

Wszystkie produkty sygnowane logotypem Ballarini produkowane są od 125 lat w tym samym miejscu we Włoszech. NIE produkujemy w Chinach, Indiach czy tez innych krajach znanych z taniej siły roboczej. Produkcja w obrębie UE jest gwarancją spełnienia surowych norm jakościowych i jednoznacznie potwierdza użycie tylko i wyłącznie dopuszczonych materiałów. Nasze powłoki nie zawierają związków niklu, metali ciężkich ani sławnego już PFOA.

8. Do jakich źródeł ciepła przystosowane są produkty Ballarini?

W asortymencie marki Ballarini, znajdują się produkty dostosowane do każdego rodzaju źródła ciepła począwszy od gazowych, przez elektryczne po indukcyjne. Szczegóły podanych linii można znaleźć w opisie poszczególnego produktu.

9. Gdzie produkowane są patelnie i garnki Ballarini?

Całkowita produkcja Ballarini jest realizowana we Włoszech nieustannie od 1889 roku. Nasza fabryka znajduje się w Rivarolo da Mantovano, 80 km od Mediolanu.