Nóż Shotoh Miyabi 5000MCT - 13 cm
  • Nóż Shotoh Miyabi 5000MCT - 13 cm
Nóż Shotoh Miyabi 5000MCT - 13 cm

Miyabi 5000MCT Nóż Shotoh Miyabi 5000MCT

Rozmiar
35820-136-0
819,00 zł Brutto
rating (0)
Dostępne
Nóż Shotoh Miyabi 5000MCT - 13 cm
Nóż Shotoh Miyabi 5000MCT
819,00 zł

Dlaczego warto kupić nóż Shotoh Miyabi 5000MCT?

Coraz więcej osób lubi w swoich kuchniach korzystać z profesjonalnych noży. Te najostrzejsze są szczególnie popularne, ponieważ ułatwiają przygotowywanie najlepszych potraw. Za pomocą noża Shotoh marki Miyabi można kroić wszystko, nawet w najcieńsze plastry i doskonalić swoje umiejętności kulinarne. Japoński nóż ma ostrze równie ostre jak brzytwa. Często używany jest do przygotowywania sushi - dzięki niemu pokroimy ryby w idealne plastry.

Nóż Shotoh serii 5000MCT firmy Miyabi zachwyca również swoim ciekawym wyglądem, ponieważ wytwarzany jest w specjalnym, bardzo złożonym procesie. Japońska technologia kucia została już wykorzystana do produkcji mieczy samurajskich. Nóż szefa kuchni charakteryzuje się taką samą siłą i lekkością jak słynne miecze z tamtych czasów. Rdzeń ostrza o długości 13 cm składa się z wysokiej jakości i szczególnie twardej stali proszkowej MicroCarbide MC63, która jest osadzona w 2 warstwach stali. Zapewnia to twardość około 63 Rockwell. Te dwie warstwy nadają ostrzu autentycznie młotkowaną powierzchnię. Ostrze jest hartowane lodem, dzięki czemu jest solidne i trwałe. Ergonomicznie ukształtowany uchwyt noża Shotoh firmy Miyabi jest wykonany z wytrzymałego, czarnego drewna Pakka, dzięki czemu umożliwia dłuższą pracę bez zmęczenia.

CECHY SZCZEGÓLNE

  • Rdzeń ostrza wykonany ze stali proszkowej MicroCarbide MC63, która jest osadzona w 2 warstwach stali. Zapewnia to twardość około 63 Rockwell
  • Hartowane lodem ostrza CRYODUR® są szczególnie odporne na korozję i mają najlepszą elastyczność
  • Autentyczny japoński profil ostrza o wyglądzie tsuchime
  • Tradycyjny japoński sposób ostrzenia noża Honbazuke zapewnia niesamowitą ostrość
  • Ergonomicznie ukształtowany uchwyt wykonany z wytrzymałego drewna Pakka

WYMIARY

Długość ostrza: 13 cm
Długość uchwytu: 6.3 cm
Szerokość uchwytu: 1.7 cm
Wysokość: 3.2 cm
Masa: 0.09 kg
Przeznaczenie
Noże uniwersalne
Linia
5000MCT
Materiał
MC63
Długość ostrza
9 cm
13 cm
Twardość ostrza
62 - 64 HRC
Uchwyt
Drewniany
Gwarancja
30 lat
Produkcja
Miyabi Japan
MIYABI

MIYABI - Z JAPOŃSKIEJ TWIERDZY NA CAŁY ŚWIAT

Miasto Seki jest japońskim centrum kowalstwa od XIV wieku - każdy, kto produkuje tutaj noże, rozumie ich rzemiosło: tak jak MIYABI, ponieważ niemiecka inżynieria spotyka się tutaj z japońskim rzemiosłem. W 42 dni i 100 krokach powstają noże, które lśnią doskonałą ostrością, precyzyjnym cięciem i długą żywotnością. Ich konstrukcja przypomina tradycyjne miecze samurskie. Daj się porwać do świata japońskich noży!