Ładowanie...
Po czym poznać dobre naczynia kuchenne?
Jakimi cechami jakościowymi powinny charakteryzować się najlepsze naczynia kuchenne?
CECHY JAKOŚCIOWE DOBREGO NACZYNIA
POKRYWKA
dokładnie i szczelnie dopasowana umożliwia pozbawione wody, energooszczędne gotowanie.
KRAWĘDŹ
Idealnie uformowana gwarantuje precyzyjne nalewanie bez kapania.
UCHWYTY
Ergonomiczne, wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej wpływają na bezpieczeństwo gotowania.
KORPUS
Zawiera wewnątrz wygodną podziałkę umożliwiającą precyzyjne dozowanie.
DNO
Zapewnia optymalną dystrybucję i magazynowanie ciepła. Odpowiednio wykonane gwarantuje energooszczędne gotowanie i umożliwia perfekcyjną redukcję.
TECHNOLOGIA DNA
Dno naczynia
Najważniejszym kryterium wyboru dobrego naczynia kuchennego jest dno. Powinno spełniać następujące zadania:
- Szybkie przyjmowanie ciepła z kuchenki lub płyty dla skrócenia czasu gotowania
- Równomierne rozprowadzanie ciepła dla zapewnienia równego efektu podczas smażenia i uniknięcia miejscowych przypaleń
- Efektywne magazynowanie ciepła i oszczędzanie energii
Przekazywanie ciepła
Do produkcji idealnych naczyń szczególnie odpowiednie są metale o bardzo dobrej przewodności cieplnej, np. aluminium lub miedź. Dodatkowo niezbędnym jest optymalny kontakt dna naczynia z płytą kuchenki (patrz “Ruch dna, płaskie dno”).
Równomierna dystrybucja ciepła
Dla równomiernego rozprowadzania ciepła niezwykle istotna jest jednorodna grubość dna naczynia, jak również dobry jego kontakt z płytą grzewczą (patrz “Ruch dna, płaskie dno”).
Efektywne magazynowanie ciepła
Efektywne, wydajne magazynowanie ciepła zapewnia solidny, aluminiowy rdzeń dna. Dzięki niemu oszczędza się energię poprzez utrzymanie ciepła wewnątrz naczynia przez długi czas – nawet po zdjęciu z płyty czy kuchenki.
Ruch dna, płaskie dno
Dno dobrego garnka jest nieco wklęsłe, gdy jest zimne i rozszerza się w kierunku płyty grzewczej dopiero podczas podgrzewania aż do momentu, w którym w całości na niej leży. Osiągnięcie takiego efektu wymaga niezwykle precyzyjnej obróbki oraz najwyższej jakości materiałów. Gwarantują to wszystkie serie naczyń kuchennych ZWILLING. Jeśli między dnem a płytą nie ma idealnego dopasowania nawet po podgrzaniu, tworzy się między nimi coś w rodzaju poduszki powietrznej. W związku z tym, że powietrze nie jest dobrym przewodnikiem ciepła, uniemożliwia to efektywne, szybkie i oszczędne gotowanie.
Naczynia, które wybrzuszają się za bardzo, sprawiając, że stoją na płycie na środkowym punkcie dna, obracają się podczas gotowania i znacznie słabiej przewodzą ciepło, nierzadko wpływając na przypalenia potraw.
SIGMA CLAD 5-PLY
SIGMA CLAD 5-PLY
W pięciowarstwowym dnie SIGMA Clad rdzeń aluminiowy zastąpiony został szczególnie dobrej jakości systemem 3-warstwowym, wykonanym z dwóch różnych stopów aluminium. Poprawia to stabilność dna naczynia podczas całego procesu gotowania.
SIGMA CLAD 5-PLY
- 1 – Szlachetna stal nierdzewna 18/10: łatwa w pielęgnacji, odporna na zarysowania, higieniczna, neutralna w smaku
- 2-4 - Trójwarstwowy, masywny rdzeń aluminiowy: gwarantuje równomierne i szybkie rozprowadzanie ciepła, perfekcyjne magazynowanie ciepła i ulepszoną stabilność dna
- 5 – Magnetyczna stal nierdzewna 18/0: możliwość gotowania indukcyjnego, łatwa w pielęgnacji
SIGMABOND®
SIGMABOND®
Dno SIGMABOND, dzięki prostopadłemu położeniu do rantów naczynia, gwarantuje szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła aż do samych krawędzi. Taka budowa pozwala na uniknięcie tzw. gorących punktów nawet w przypadku stosowania na kuchenkach gazowych. Płomień nie trafia bezpośrednio do niezabezpieczonej ścianki ze stali nierdzewnej, ale kierowany jest równomiernie przez całe dno garnka dzięki aluminiowemu rdzeniowi. Procesy produkcyjne spodów tego rodzaju zapewniają, że właśnie dzięki aluminium stykają się one z płytą równomiernie z płytą grzewczą, co ma ogromny wpływ na oszczędność energii oraz czasu przeznaczonego na gotowanie.
SIGMABOND®
- 1 – Nierdzewna stal szlachetna 18/10: łatwa w pielęgnacji, odporna na zarysowania, higieniczna, neutralna w smaku
- 2 - Wyjątkowo mocny rdzeń aluminiowy dla zapewnienia perfekcyjnego magazynowania ciepła i ulepszenia stabilności
- 3 – Magnetyczna stal nierdzewna 18/0: możliwość gotowania indukcyjnego, łatwa w pielęgnacji
SIGMA CLAD 3-PLY
SIGMA CLAD 3-PLY
Trzywarstwowe dno SIGMA Clad z mocnym aluminiowym rdzeniem zapewnia równomierne i szybie rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu całą powierzchnię naczynia wykorzystać można do smażenia czy gotowania.
SIGMA CLAD 3-PLY
- 1 – Szlachetna stal nierdzewna 18/10: łatwa w pielęgnacji, odporna na zarysowania, higieniczna, neutralna w smaku
- 2 - Aluminiowy rdzeń: równomierne i szybkie rozprowadzanie oraz znakomite magazynowanie ciepła
- 3 – Magnetyczna stal nierdzewna 18/0: możliwość gotowania indukcyjnego, łatwa w pielęgnacji
SIGMA CLASSIC+
SIGMA CLASSIC+
Dno SIGMA Classic+ to wielowarstwowy spód typu “sandwich”, który pomaga zaoszczędzić znacznie więcej energii niż standardowe dna garnków: aluminiowy rdzeń magazynuje pochłonięte ciepło i utrzymuje je przez długi czas - źródło ciepła można więc zmniejszyć znacznie wcześniej. Dzięki umieszczonej pod kątem prostym obudowie rdzenia ciepło rozprowadzane jest aż do ścianki.
SIGMA CLASSIC+
- 1 – Szlachetna stal nierdzewna 18/10: łatwa w pielęgnacji, odporna na zarysowania, higieniczna, neutralna w smaku
- 2 - Aluminiowy rdzeń: równomierne i szybkie rozprowadzanie oraz znakomite magazynowanie ciepła
- 3 – Magnetyczna stal nierdzewna 18/0: możliwość gotowania indukcyjnego, łatwa w pielęgnacji, prosta budowa dla uniknięcia przypaleń i tzw. Hot-spot'ów.
ZWILLING® PASSION
Seria ZWILLING® Passion to wybór idealny: doskonale łączy najwyższej jakości technologię dna SIGMA Classic+ z perfekcyjnym wykonaniem i eleganckim wyglądem.
Sprawdź naszą ofertę naczyń ZWILLING Passion w naszym sklepie internetowym
SIGMA CLASSIC
SIGMA CLASSIC
Wielowarstwowe dno SIGMA Classic z mocnym aluminiowym rdzeniem zapewnia optymalną dystrybucję ciepła i świetnie je magazynuje. Naczynia ze spodem SIGMA Classic idealnie nadają się do energooszczędnego gotowania oraz długiej redukcji na niskich temperaturach.
SIGMA CLASSIC
- 1 – Szlachetna stal nierdzewna 18/10: łatwa w pielęgnacji, odporna na zarysowania, higieniczna, neutralna w smaku
- 2 - Aluminiowy rdzeń: równomierne i szybkie rozprowadzanie oraz znakomite magazynowanie ciepła
- 3 – Magnetyczna stal nierdzewna 18/0: możliwość gotowania indukcyjnego, łatwa w pielęgnacji, prosta budowa dla uniknięcia przypaleń i tzw. Hot-spot'ów.
DNO SIGMA CLASSIC
To wielowarstwowe dno z mocnym aluminiowym rdzeniem optymalnie rozprowadza i magazynuje ciepło.
Sprawdź naszą ofertę naczyń w naszym sklepie internetowym:
POKRYWKA
W seriach naczyń ZWILLING występują dwa różna rodzaje pokryw:
Płaska pokrywka
- Spoczywa bezpośrednio na krawędzi garnka
- Jest bardzo precyzyjna geometrycznie i optymalnie ciężka, aby uniknąć niepotrzebnej utraty pary
Wypukła pokrywka
- Gdy pokrywka jest odwrócona, skropliny zatrzymują się na krawędzi i nie spływają
- Umożliwia większe wypełnienie naczynia
Materiał pokrywek
- Ogólnie rzecz biorąc oba rodzaje pokryw mogą być wykonywane zarówno ze szkła jak i stali nierdzewnej. Pokrywa szklana umożliwia ciągłe obserwowanie gotowanego dania.
- Ze względów bezpieczeństwa pokrywki ZWILLING zawsze zaopatrzone są w obrzeże wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej, co znacznie zmniejsza podatność na pękanie.
- Aby ograniczyć ryzyko obrażeń w przypadku ewentualnych stłuczeń, pokrywki ZWILLING wykonane są ze szkła hartowanego termicznie, które pęka na wiele małych kawałków i nie kaleczy.
- Pokrywy ZWILLING charakteryzuje silikonowa uszczelka umieszczona między stalowym rantem a szkłem. Jej zadaniem jest zapobieganie wydostawaniu się pary podczas gotowania.
WSKAZÓWKA
Używanie dobrej jakości pokryw ogranicza zbędne wydobywanie się pary wodnej i umożliwia energooszczędne gotowanie.
TECHNOLOGIE UCHWYTÓW
Uchwyty naczyń kuchennych odgrywają niezwykle ważną rolę, zapewniając bezpieczeństwo pracy podczas całego procesu. Dlatego też bardzo ważne jest, aby miały one ergonomiczny kształt i pozostawały chłodne nawet przy wysokich temperaturach.
W naczyniach ZWILLING stosuje się następujące technologie:
UCHWYTY ODLEWANE
UCHWYTY ODLEWANE
Uchwyty najwyższej jakości to uchwyty odlewane. Gorąca, stopiona stal nierdzewna wlewana jest do odpowiedniej formy, a następnie schładzana. Kolejno następuje proces szlifowania. Uchwyty odlewane charakteryzują się dużą wagą, dzięki czemu łatwiej wśród nich o ważną cechę pozostawania chłodnymi podczas gotowania (“stay-cool”).
ZWILLING® TRUEFLOW
Jedną z linii wyposażonych w uchwyty odlewane jest ZWILLING TRUEFLOW. Rączki pozostają przyjemnie chłodne nawet w towarzystwie wysokich temperatur prze długi czas.
Sprawdź naszą ofertę naczyń ZWILLING TrueFlow w naszym sklepie internetowym
UCHWYTY BLASZANE
UCHWYTY BLASZANE
Uchwyty blaszane wykrawane są z płaskiej blachy ze stali nierdzewnej, a następnie wyginane w odpowiedni kształt. Poszczególne krawędzie są ze sobą spawane. Uchwyty blaszane są nieco bardziej skomplikowane w produkcji niż druciane, ale umożliwiają więcej opcji wizualnych i przez dłuższy czas pozostają chłodne podczas gotowania.
ZWILLING® BASE
Wysokiej jakości wytrzymała stal nierdzewna 18/10 sprawia, że zestaw naczyń z serii ZWILLING Base odznacza się wyjątkową trwałością i eleganckim wyglądem. Zgrabne uchwyty ze stali szlachetnej gwarantują pewne, bezpieczne użytkowanie.
Sprawdź naszą ofertę naczyń ZWILLING Base w naszym sklepie internetowym
UCHWYTY DRUCIANE
UCHWYTY DRUCIANE
Uchwyty druciane cięte są z ciągłego drutu na żądaną długość, a następnie wyginane w odpowiedni kształt. Aby wprowadzić dodatkowe elementy konstrukcyjne, druciany uchwyt można częściowo odkształcić czy spłaszczyć. Ta metoda wykonywania rączek jest jedną z najprostszych.
TWIN® CLASSIC
Gotowanie z linią naczyń Twin Classic Marki ZWILLING jest niezwykle proste i przyjemne. Ergonomiczne uchwyty “Stay-cool” wykonane ze stali nierdzewnej pozostają podczas gotowania przyjemnie chłodne.
Sprawdź naszą ofertę naczyń ZWILLING Twin Classic w naszym sklepie internetowym
WSKAZÓWKA
Im masywniejszy uchwyt i im bardziej jest on oddalony od krawędzi naczynia, tym dłużej pozostaje chłodny podczas procesu gotowania.